درحال بارگزاری...

حذف خال

خال چیست؟

خال چیست؟

خال‌ها در حقیقت ضایعات پوستی هستند این ضایعات پوستی در سایز های مختلف دیده می شود خال‌ها می توانند بر روی صورت به صورت تکی و یا گروهی دیده شوند،

این ضایعات پوستی دو نوع می باشند نوع اول که به آنها پاپول (ضایعه پوستی برآمده) (Papule) گفته می شود و نوع دیگر که به آنها ماکول (ضایعه پوستی هم سطح با پوست) (macule) گفته می شود، خال‌ها انواع مختلف دارند، بعضی از خال‌ها از بدو تولد به همراه انسان هستند و برخی دیگر با گذشت زمان بر صورت و یا اعضای دیگر بدن پدیدار می شوند.

به طور کلی اگر بخواهیم خال‌ها را دسته بندی نماییم باید بگوییم که خال‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: خال‌های ملانوسیتی اکتسابی و خال‌های ملانوسیتی مادرزادی خال‌ها می توانند رنگ های متنوعی داشته باشند و بر عکس آنچه عموم افراد می پندارند خال‌ها تنها با رنگ قهوه ای دیده نمی شود.

برداشتن خال با لیزر

برداشت خال با لیزر در واقع بهترین روش برای اینکار است. لیزر فن‌آوری نوین علمی است که در برداشتن خال کاربرد دارد. از امواج لیزر برای تخریب یا تراش خال استفاده می‌شود. این روش جراحت یا زخم به همراه ندارد زیرا در آن نیازی به برش پوست یا بخیه نیست و بیمار درد کمتری را احساس می‌کند. این روش مناسب خال‌های صاف و قهوه‌ای یا سیاه رنگ است. برداشتن کامل خال بین یک تا سه جلسه درمان نیاز دارد. این روش برای خال‌های بسیار بزرگ یا خال‌هایی که از پوست بیرون زده‌اند مناسب نیست.